Gevşeme

Sadece gözlerini kapat ve vücudunun rahatlamaya başlamasına izin ver. Bulutların üstünde sıcacık bir şatoya gidiyoruz. Burası özel, büyülü bir kale… rüyaların gerçekleştiği yer…. rahatlayabileceğimiz ve huzurlu ve rahat anların tadını çıkarabileceğimiz bir yer.

Şimdi yumuşak beyaz bir bulutun üzerinde rahatça onunla birlikte süzüldüğünü hayal et. Burada sadece dinlenmek ve rahatlamak ve iyi hissetmenin tadını çıkar. Hazır olduğunuzda, bulutun sizi güzel bir kalenin girişine getirdiğini hayal edin.

Büyük kapıdan İçeri gir. Sadece şöminelerden gelen dinlendirici çıtırtıları duyuyorsun. Şömineler kaleyi ısıtıyor ve burada çok rahat ve iyi hissediyorsunuz.

Bu yerde mutluluk ve iyilik hissi var. Bütün kale rahatlatıcı mis gibi lavanta kokusuyla dolu kokuyu hisset ve seni daha da sakinleştirmesine izin ver. Burada olduğun ve bu yerdeki sıcaklığı ve huzuru yaşadığın için kendini şanslı hissediyorsun.

Şimdi, bu özel kalenin koridorlarında yürüyün.Seni içeri davet eden bir kapının önündesin.

Odanın içine göz at ve çok yumuşak ve pofuduk bir yatağın üstünde kendi adını gördün. Yatak büyülü olmalı, çünkü üzerine oturduğunuzda… tekrar içine düşmenizi ve tüm endişelerinizi gevşetmenizi memnuniyetle karşılıyor. Yatakta gömülüp tamamen huzurlu ve rahat hissettiğini farket. Burada hiçbir üzüntü, korku ya da kaygı yok.

Şu anda burada ne kadar harika ve huzurlu hissettiğin dışında başka bir şey düşünme… sadece o odanın içinde ne kadar iyi hissettiğine odaklan. Buranın özel bir yer olduğunu biliyorsun ve ne zaman istersen buraya gelebilirsin.

Tüm endişe ve stresin derhal vücudunuzu terk ettiğini hisset. Sakin, sakin duygular içindesin. Burası senin huzur yerin. Etrafınızda ne olduğu önemli değil, rahatlamak ve huzur hissetmek için buradasın 

Melissa Dormoy’dan Alıntı’dır. Çeviren: Özenç Ertan Öztekin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s